Pečeme spolu

Kdo projekt připravuje?
^

KDO REVITALIZACI AREÁLU PŘIPRAVUJE?

Revitalizaci areálu bývalých pekáren Odkolek ve Vysočanech připravuje společnost Metrostav Development. Pro zpracování návrhu revitalizace bylo vybráno architektonické studio City Work Architects. Návrh revitalizace a dostavby bývalé budovy mlýna, jejíž čelní fasáda a další hodnotné části včetně komínu budou zachovány, byl svěřen britsko-českému studiu Bogle Architects.

Developerská společnost Metrostav Development a.s., vedená generálním ředitelem Ondřejem Buršíkem, zastřešuje developerské aktivity Skupiny Metrostav. Za dobu své existence společnost dokončila a úspěšně předala do užívání více než 2 500 bytů v desítce projektů a řadu administrativních budov. Filosofií společnosti je otevřenost, profesionalita, komplexnost a zodpovědnost k městu.

City Work Architects jsou české architektonické studio, které navrhuje rezidenční architekturu od rodinných domů po bytové domy, ve svém portfoliu ale mají i komerční projekty. Z realizací je možné zmínit například bytový dům na Kavčích horách, Vzdělávací centrum Na Karmeli v Mladé Boleslavi nebo konverzi továrních budov Baťova Institutu ve Zlíně. Hlavním architektem revitalizace areálu vysočanských pekáren je Juraj Sonlajtner.

Bogle Architects je architektonické a designové studio s kancelářemi v Praze, Londýně a Hong Kongu, které v roce 2012 založil architekt Ian Bogle a které působí v 15 zemích po celém světě. Zatím nejúspěšnějším projektem české pobočky je mezinárodní laserové výzkumné centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech, které získalo prestižní cenu MIPIM Awards. Mezi další významné realizace studia patří i největší školka na světe Early Learning Village v Singapuru, oceněná v kategorii mezinárodní projekt v rámci The British Expertise Award.